
Serdecznie zapraszamy na otwarte forum pt. Przestrzeń inspiracji i dialogu o współczesnym pozytywizmie, które odbędzie się 23 maja (wtorek) w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w godz. 10.00 -15.00. W centrum spotkania znajdą się współczesne Siłaczki i Siłacze, którzy pracując w lokalnych społecznościach lub działając na rzecz dobra wspólnego tworzą lepszy świat, kształtują w Polsce miejsca dobre do życia.
Przestrzeń inspiracji i dialogu łączyć będzie wystąpienia naszych gości w formie TED z dyskusją z publicznością, prowadzoną na zasadzie studia telewizyjnego.
Rejestracja na wydarzenie: https://pozytywizm.evenea.pl
Z inspirującymi prezentacjami wystąpią m.in.:
- Marta Frej – malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej. Nominowana do tytułu Superbohaterki Wysokich Obcasów 2016 r.
- Beata Maciejewska – założycielka Fundacji Przestrzenie Dialogu. Edukatorka społeczna, redaktorka, autorka szeregu opracowań i książek, m.in. Polka Powiatowa i zielona modernizacja. Od dwóch lat jedna z najbliższych współpracowników Roberta Biedronia – szefowa jego Gabinetu i pełnomocniczka ds. zrównoważonego rozwoju.
- Agnieszka Maciejowska – jedna z najbardziej aktywnych kobiet w przestrzeni nowych technologii w Polsce, m.in. współzałożycielka firmy EventLabs i współtwórczyni serwisu Evenea. Budowała i zarządzała Polską edycją największego na świecie akceleratora z Doliny Krzemowej – Founder Institute. Od 2016 roku doradczyni Prezydenta Miasta Słupska ds. nowych technologii.
- Filip Springer (w trakcie ustalania) – autor książek, reporter polskiego krajobrazu. Napisał m.in. Wannę z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni oraz Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast, w której portretuje entuzjastów swoich małych ojczyzn. Finalista nagrody literackiej NIKE (2012).
- Jan Szul – przez lata dziennikarz, reporter. Współzałożyciel Teleexpressu, szef Wiadomości i dyrektor kanału TVP INFO. Zaangażowany w życie lokalnej społeczności na Podkarpaciu, z którego pochodzi. Od lat maluje, szuka własnej twórczej drogi, obrazując m.in. przenikanie się wsi i miasta we współczesnych procesach cywilizacyjnych. Jego prace były pokazywane na kilkudziesięciu indywidualnych wystawach w kraju i zagranicą.
- Adam Wajrak – ekolog, obrońca Puszczy Białowieskiej, dziennikarz, autor setek artykułów i programów telewizyjnych. Otrzymał wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik „Time” za obronę środowiska naturalnego (2005 r.).
- Joanna Warecha – dziennikarka, była dyrektorka programowa TVP 3, członkini Światowego Stowarzyszenia Kobiet w Mediach, kierowniczka programu regionalnego w TVP Olsztyn. Laureatka Superbohaterki Wysokich Obcasów 2016. Od kilkunastu lat działa na rzecz społeczności postpegeerowskiej. Pracuje nad obywatelskim projektem ustawy, który ma przywrócić godność byłym pracownikom Państwowych Gospodarstw Rolnych i ich rodzinom.
- Wprowadzenie: dr Joanna Gwiazdecka, filozofka, dyrektorka Fundacji im. R. Luksemburg.
Serdecznie zapraszamy ludzi otwartych na wymianę poglądów, europejskie, demokratyczne wartości; tych, którzy chcą zmieniać wokół siebie świat.
Organizatorzy: Fundacja Przestrzenie Dialogu, Fundacja im. R. Luksemburg.
Patronat medialny: Gazeta Wyborcza Trójmiasto.
Kontakt: biuro@przestrzeniedialogu.org