Posted on: 17 grudnia, 2014 Posted by: admin Comments: 0

Beata Maciejewska została powołana przez nowego prezydenta Słupska, Roberta Biedronia na stanowisko pełnomocniczki ds. zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji. Jak informuje strona internetowa słupskiego ratusza, jest to pierwsze tego typu stanowisko w Polsce.

maciejewska-slupsk-small

Wśród zadań Maciejewskiej będzie m.in. integracja kwestii gospodarczych, społecznych i ekologicznych, prace nad Strategią Miasta Słupsk do 2022, zapraszanie do współpracy ekspertów z „zielonych dziedzin”.

Nowej pełnomocniczce powierzono również nadzór nad realizacją, zapowiadanego w kampanii Biedronia, Instytutu Zielonej Energii.

Beata Maciejewska ma 46 lat, jest absolwentką skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Jest prezeską fundacji Zielony Instytut, kieruje również pracami fundacji Przestrzenie Dialogu. Przez wiele lat działała w Zielonych 2004, pełniąc tam m.in. funkcje członkini zarządu i Rady Krajowej, a także koordynując współpracę z krajami regionu Morza Bałtyckiego.

Jest współautorką publikacji „Demokracja energetyczna”, „Zielone Miasto Nowej Generacji”, „Zielony Nowy Ład w Polsce”, „Zielony Nowy Ład Społeczny”. Ostatnio była pomysłodawczynią i liderką projektu „Polka powiatowa” w ramach którego zorganizowano cykl warsztatów i wydano książkę.