Posted on: 17 października, 2014 Posted by: admin Comments: 0

„Rośnie poziom uczestnictwa kobiet w życiu publicznym, coraz więcej kobiet decyduje się na kandydowanie w wyborach, choć wiele jest jeszcze do zrobienia” – mówił na spotkaniu z ponad dwustoma kandydatkami w wyborach samorządowych Prezydent RP, Bronisław Komorowski.

16 października w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Pary Prezydenckiej – Anny i Bronisława Komorowskich – z kobietami, które wystartują w tegorocznych wyborach samorządowych, w tym z uczestniczkami warsztatów „Polka powiatowa”, organizowanych przez Fundację Przestrzenie Dialogu i Fundację im. Friedricha Eberta, którym patronuje Pierwsza Dama.

komorowscy

Prezydent wskazywał, że intensywnie rośnie liczba kobiet decydujących się na start w wyborach samorządowych. Dodał, że pozytywne jest to, że coraz częściej kandydatki i kandydaci idą pod lokalnymi szyldami, a nie z list partii politycznych.

Anna Komorowska kibicuje kobietom

Anna Komorowska życzyła kobietom sukcesu wyborczego i satysfakcji z działania.

„Te spotkania są dla mnie ogromnym zastrzykiem energii, optymizmu i przekonaniem, że wiele w Polsce można zmienić.”

– powiedziała Pierwsza Dama. 

 

Małgorzata Fuszara: będziemy kontynuować współpracę

Dzień wcześniej uczestniczki warsztatów „Polki powiatowej” spotkały się pełnomocniczką Rządu RP ds. równego traktowania, prof. Małgorzatą Fuszarą oraz przedstawicielami Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Pani minister Fuszara zaproponowała powołanie zespołu, który będzie zajmował się „zielonymi Polkami” – kobietami, które swoją codzienną pracą, innowacyjnością i otwarciem zmieniają codzienność tysięcy polskich miast, miasteczek i wsi.

fuszaramaciejewska

Beata Maciejewska do „Polek powiatowych”: Każda z Was jest ekspertką

„Ja jestem osobą piszącą, badającą, szkolącą, badam pewne zjawiska, opisuję je, kształcę ludzi, lubię wspierać, szczególnie kobiety. I dzięki mojej pracy mam to szczęście i zaszczyt poznawać kobiety, które mogą i chcą stać się agentkami zielonej zmiany.”

– mówiła Beata Maciejewska, pomysłodawczyni „Polki powiatowej”.

„Żadna z kobiet na tej sali nie jest tu przypadkowo. Każda jest ekspertką, ma coś ważnego do powiedzenia. Cieszę się, że możemy razem pracować, mam nadzieję na więcej.”

– dodała.

Post użytkownika Polka powiatowa.

Zobacz również: Relacja na stronie Prezydenta