Posted on: 14 października, 2014 Posted by: admin Comments: 0

1img_9374

16 października o godz. 12 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się spotkanie Pary Prezydenckiej, Bronisława i Anny Komorowskich, z kobietami kandydującymi w wyborach samorządowych.

Organizatorami spotkania są Fundacja Przestrzenie Dialogu oraz Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Fundacja Szkoła Liderów, Fundacją Wspomagania Wsi, Fundacją im. Friedricha Eberta.

Wystąpienie wprowadzające wygłoszą prof. Małgorzata Fuszara, sekretarz stanu, pełnomocniczka Rządu ds. równego traktowania oraz prof. Joanna Regulska z Rutgers University.

Kandydatki na wójtki, burmistrzynie i prezydentki miast a także przyszłe radne będą dyskutowały z ludźmi mediów, polityki i samorządu, o tym jak skutecznie przygotować się do wyborów samorządowych w czterech podstolikach.

Podstolik dla kobiet kandydujących do rad powiatów i województw będzie moderowała Beata Maciejewska, autorka „Polki powiatowej” i pomysłodawczyni warsztatów pod tym samym tytułem, współorganizowanych przez Fundację Przestrzenie Dialogu. Ekspertkami w panelu będą dr Małgorzata Tkacz-Janik – szefowa Rady Fundacji Przestrzenie Dialogu, radna sejmiku województwa śląskiego, niezależna kandydatka na prezydentkę Gliwic, b. wicemarszałkini Sejmu Olga Krzyżanowska oraz Alicja Wąsik – radna powiatu olsztyńskiego.

Kandydatki do rad gmin w wielomandatowych okręgach (np. duże i średnie miasta) będą mogły skorzystać z porad Doroty Chałat – radnej miasta Koszalina i koordynatorki warsztatów „Polki powiatowej” w województwie zachodniopomorskim, a także Agnieszki Odachowskiej, wiceburmistrzyni Pyrzyc, która prowadziła warsztaty Polki Powiatowej i Małgorzaty Chrapek – wójciny gminy Wieprz. Panel będzie moderować Renata Kim, dziennikarka „Newsweeka”.

W panelu prowadzonym przez Dorotę Warakomską, prezeskę Kongresu Kobiet wezmą udział Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent m. st. Warszawy, Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Helena Żukowska, wójcina Gminy Kowale Oleckie.

Beata Jakoniuk-Wojcieszak z TVPInfo poprowadzi dyskusję z udziałem Katarzyny Knopik, radnej Kościerzyny, Jolanty Kwiatkowskiej, wójcini Gminy Stegna oraz Bożeny Dominiak, wójciny Gminy Grzegorzew.

Spotkanie będzie szansą na nawiązanie dialogu pomiędzy kobietami o różnych doświadczeniach, biografiach i zajęciach. Poznają się praktyczki i teoretyczki, osoby doświadczone jak i debiutantki w polityce samorządowej.

Pałac Prezydencki odwiedzi 200 kobiet z całej Polski.

Spotkanie będzie transmitowane on-line na stronie www.prezydent.pl.