Posted on: 19 listopada, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Mamy ogromną przyjemność przedstawić Państwu książkę pt. Polka powiatowa i zielona modernizacja, autorstwa Beaty Maciejewskiej, wydaną przez Fundację Przestrzenie Dialogu we współpracy z Fundacją im. F. Eberta – Przedstawicielstwo w Polsce. Serdecznie zapraszamy do lektury i bezpłatnego ściągnięcia książki. erdecznie zapraszamy do lektury i bezpłatnego ściągnięcia książki ze strony:

Mamy ogromną przyjemność przedstawić Państwu książkę pt. Polka powiatowa i zielona modernizacja, autorstwa Beaty Maciejewskiej, wydaną przez Fundację Przestrzenie Dialogu we współpracy z Fundacją im. F. Eberta – Przedstawicielstwo w Polsce. Serdecznie zapraszamy do lektury i bezpłatnego ściągnięcia książki ze strony:

Wkrótce dostępna będzie także jej wersja papierowa.

O książce:

Bardzo interesujące ujęcie: kobiety z małych miejscowości w Polsce zaprezentowane w odniesieniu do najważniejszych politycznych trendów, i do kobiet z całego świata!

Dorota Chałat, radna miasta Koszalin

Polecam lekturę tej książki. Ciekawe, innowacyjne spojrzenie na równość szans przez pryzmat wyzwań dotyczących zmian klimatycznych i ochrony środowiska.

Małgorzata Fuszara, ekspertka Rady Europy do spraw wprowadzania równości płci do głównego nurtu działań politycznych i społecznych


Znakomite i budujące przykłady działalności nowoczesnych kobiet w zielonej gospodarce!

Lidia Geringer de Oedenberg, kwestor w Prezydium Parlamentu Europejskiego

Polka powiatowa jest tego warta! – finansowego napędu z zielonych technologii i satysfakcji z samowystarczalności nie tylko energetycznej. Ta książka podpowiada, jak to zrobić w zgodzie ze sobą i otoczeniem. Kobieca zielona modernizacja zmieni świat.

Magdalena Środa, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet

Podczas autostopu w Norwegii, 25 lat temu, pewna cudowna rodzina przyjęła mnie w swoim domu. Było tam sporo książek. Jedna z nich przykuła moją uwagę. To był bestseller Susan Faludi, który dopiero teraz został przetłumaczony na język polski i zapewne trafi do domów wielu Polek. Choć pewnie nie do Polek Powiatowych, bo to była książka dla Powiatowych Amerykanek. Na szczęście jednocześnie ukazuje się rodzimy produkt, można rzec swojski, którego przesłanie jest niemal identyczne. Jak brzmi? Dwie największe nierówności wokół nas to nierówność ekonomiczna i nierówność kobiet. Ponieważ gospodarka jest jednym z filarów funkcjonowania świata, a nierówność ekonomiczna zawsze dotyczy przede wszystkim kobiet, to cenny jest każdy projekt, każdy pomysł, który pozwala obie te nierówności niwelować jednocześnie. Zielona modernizacja jest jedną z takich propozycji. Zapewne wiele Polek po przeczytaniu tej książki podzieli moją opinię. I nie dość na tym – zamieni ją w czyn.

Małgorzata Tkacz-Janik, radna Sejmiku Województwa Śląskiego

www.przestrzeniedialogu.org
www.facebook.com/przestrzeniedialogu