Posted on: 1 kwietnia, 2013 Posted by: admin Comments: 0

Otrzymaliśmy szereg opinii po oświadczeniu Fundacji Przestrzenie Dialogu w sprawie wypowiedzi Janusza Palikota na temat Wandy Nowickiej. Zapraszamy do lektury najciekawszych komentarzy.
prof. Stanisław Gomułka:

Szanowni Państwo,

Dziękuję za przesłanie mi Państwa oświadczenia na temat istotnie skrajnie skandalicznej , zupełnie dla mnie niezrozumiałej wypowiedzi posła Palikota na temat posłanki Nowickiej. Tej wypowiedzi nie można usprawiedliwiać wcześniejszym zachowaniem Pani posłanki , jej odmową rezygnacji z funkcji wicemarszałka Sejmu RP.

Pani Nowicka została wybrana na to stanowisko w Sejmie z inicjatywy Ruchu Palikota, miała w Prezydium Sejmu reprezentować ten Ruch, a nie jakieś pozarządowe organizacje czy samą siebie. Więc Jej odmowa rezygnacji była niewątpliwie błędem natury moralnej , nie tylko błędem politycznym.

. Błędem politycznym było jednak , w mojej ocenie, wcześniejsze żądanie ze strony Ruchu czy samego Palikota, aby Pani Nowicka ustąpiła ze stanowiska przy okazji premii, bo istotnie była to kara zupełnie niwspółmierna do akceptującej decyzji Pani posłanki. Ta akceptująca decyzja była być może błędem politycznym , ale nie była wykroczeniem tak dużym, aby przekreślać dotychczasową dobrą pracę i rolę Pani posłanki.

Zatem mamy tu ciąg błędów. Zgadzam się jednak z Waszą oceną, że ostatni w tym ciągu bład jest w klasie najgorszych wypowiedzi na temat kobiet, jakie pojawiły się w osatnich latach w polskiej przestrzeni publicznej.

Krzysztof Janik, b. szef SLD:

Zupełnie się zgadzam. Tak kończy się hipokryzja.

prof. Tadeusz Iwiński, poseł SLD:

Dziękuję za przekazane stanowisko,z którym się w pełni utożsamiam.

Elżbieta Śliwowska, przew. koła gdańskiego Zielonych:

Drogie Panie,

dziękuję za oświadczenie potępiające nikczemne słowa Janusza Palikota. Te słowa to kolejny dowód niskiej pozycji kobiet w Polsce wskazujący zarazem jak ważne jest publiczne podejmowanie spraw większego udziału kobiet w życiu publicznym naszego kraju.

Jan Żmudzki:

Wasze wypowiedzi są tyle samo warte co Palikota czy Nowickiej,są to chamscy
ludzie, bez krzty kultury. Dla mnie zboczenie będzie zboczeniem a zbrodnia
zbrodnią nawet na zygocie. Jesteście takie same jak ci ,których
krytykujecie.

Anna Jacewicz:

Fundacja Centrum Promocji Kobiet całkowicie popiera Wasze stanowisko.

Micha:
Ach, to niby nie znacie znaczenia słowa „”gwałt””?

O gwałcie Palikota na Nowickiej dowcipkowała wcześniej Senyszyn i to w dokładnie takim znaczeniu, jaki chcecie rozumieć.
Czemu was to nie bulwersuje? Bo to w części wasza partyjna koleżanka?

Wycinanie fragmentów wypowiedzi zwykle skutkuje zmianą jej znaczenia. Wątpię, żebyście o tym nie wiedziały.

Nie bulwersuje was przyjęcie za nic przez panią Nowicką pieniędzy w sumie dwudziestokrotnie przekraczającej ciężko wypracowaną pensję przeciętne Polki?
DZIWNE!

Jesteście obrzydliwymi hipokrytkami. To wasze zachowanie zasługuje na potępienie przez środowiska związane z prawami człowieka.

Burmistrz Miasta Brzeziny Marcin Pluta:

Szczerze popieram Burmistrz Miasta Brzeziny Marcin Pluta