Posted on: 15 października, 2012 Posted by: admin Comments: 0

Zapraszamy w poniedziałek 22 października o godz. 18.00 na debatę o demokracji energetycznej do Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku, II p.).

Spotkanie otworzą: Robert Biedroń – poseł na Sejm RP; Beata Maciejewska – Fundacja Przestrzenie Dialogu, Marcin Chałupka – Krytyka Polityczna. Zapraszamy w poniedziałek 22 października o godz. 18.00 na debatę o demokracji energetycznej do Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku, II p.).

Spotkanie otworzą: Robert Biedroń – poseł na Sejm RP; Beata Maciejewska – Fundacja Przestrzenie Dialogu, Marcin Chałupka – Krytyka Polityczna.

„Zaledwie 27,9 proc. mieszkańców Pomorza opowiada się za budową na terenie naszego regionu elektrowni atomowej. Ponad 53 proc. respondentów dostrzega zagrożenia w związku z budową elektrowni atomowej i nie popiera jej” – doniosły ostatnio media. Czy jednak spadające słupki poparcia mają wpływ na postawę i decyzje rządzących? Kto decyduje o modelu energetycznym? Gdzie jest demokracja? Jakie są alternatywy dla energii jądrowej?

Punktem wyjścia do dyskusji będzie 10-minutowy film „Demokracja energetyczna”, który w przystępny i spójny sposób prezentuje nowe zjawisko o globalnym zasięgu, które może być udziałem każdego i każdej z nas. Film można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=7ruPdvwH17Q

Organizatorzy spotkania:
Fundacja Przestrzenie Dialogu, Zielony Instytut, Fundacja im. Róży Luksemburg – Przedstawicielstwo w Polsce, Krytyka Polityczna Trójmiasto