Posted on: 23 września, 2012 Posted by: admin Comments: 0

Fundacja Przestrzenie Dialogu, Zielony Instytut oraz Fundacja im. Róży Luksemburg – Przedstawicielstwo w Polsce serdecznie zapraszają 26. września (środa) w godz. 17:00-19:00 na spotkanie dotyczące budowania demokracji energetycznej w oparciu m.in. o promocję efektywności energetycznej, rozwój energetyki odnawialnej i budowanie prosumenckich sieci energetycznych. Dyskusja odbędzie się w Warszawie w Fundacji im. Stefana Batorego, ul. Sapieżyńska 10a. Na spotkanie zaproszono wybranych reprezentantów i reprezentantki organizacji pozarządowych, środowisk naukowych oraz biznesowych z Warszawy.

Punktem wyjścia dyskusji będzie 10-minutowy film pt.:””Demokracja energetyczna””, który w przystępny i spójny sposób prezentuje nowe zjawisko o globalnym zasięgu, które może być udziałem każdego i każdej z nas. Twórcy filmu odpowiadają na pytania: Czym jest demokracja energetyczna? Kto odpowiada za jej tworzenie? Komu i czemu służy? Kim jest prosument?
film można obejrzeć tutaj: Demokracja energetyczna

Osoby, które nie otrzymały imiennego zaproszenia, prosimy o przesłanie zgłoszenia chęci udziału mailem na adres biuro@przestrzeniedialogu.org do dnia 24. września. Serdecznie zapraszamy!