Posted on: 1 września, 2012 Posted by: admin Comments: 0

Film pt. „Demokracja energetyczna” to ciekawy felieton, prezentujący nowe zjawisko o globalnym zasięgu, które może być udziałem każdego i każdej z nas. Wyprodukowany przez Fundację Przestrzenie Dialogu we współpracy z Zielonym Instytutem i Fundacją im. Róży Luksemburg – Przedstawicielstwo w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia.

Czym jest demokracja energetyczna? Kto odpowiada za jej tworzenie? Komu i czemu służy? Kim jest prosument? – odpowiedzi na te, i podobne pytania, poszukują twórcy prezentowanego, edukacyjnego filmu o ideowym charakterze. Zalety rozproszonego systemu energetycznego i energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych, a także partycypacji społecznej w wyborze modelu energetycznego zachwalają m.in. przedsiębiorczyni prowadząca firmę instalującą panele słoneczne, poseł na Sejm, wójt jednej z gmin, działacze organizacji ekologicznych i thinków-tanku, eksperci i hobbyści.
Filmpt. „”Demokracja energetyczna”” to ciekawy felieton, prezentujący nowe zjawisko o globalnym zasięgu, które może być udziałem każdego i każdej z nas. Wyprodukowany przez Fundację Przestrzenie Dialogu we współpracy z Zielonym Instytutem i Fundacją im. Róży Luksemburg – Przedstawicielstwo w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia: Demokracja energetyczna