Posted on: 8 marca, 2008 Posted by: admin Comments: 0

Fundacja Przestrzenie Dialogu i Fundacja im. Róży Luksemburg w Polsce
serdecznie zapraszają na debatę polityczną pt. „Demokracja energetyczna” – 26 marca 2012 r. (poniedziałek) w godz. 17.30-19.30 w Hotelu Kuracyjnym w Gdyni Orłowie przy al. Zwycięstwa 255 z udziałem reprezentantów i reprezentantek szerokiego spektrum pomorskiej sceny politycznej.Fundacja Przestrzenie Dialogu i Fundacja im. Róży Luksemburg w Polsce
serdecznie zapraszają na debatę polityczną pt. „Demokracja energetyczna” – 26 marca 2012 r. (poniedziałek) w godz. 17.30-19.30 w Hotelu Kuracyjnym w Gdyni Orłowie przy al. Zwycięstwa 255 z udziałem reprezentantów i reprezentantek szerokiego spektrum pomorskiej sceny politycznej.

Planowana w naszym kraju budowa elektrowni jądrowej traci poparcie społeczne i konsoliduje ruch protestu lokalnych społeczności. W referendum w gminie Mielno (woj. zachodniopomorskie) 94% procent mieszkańców biorących w nim udział opowiedziało się przeciw zlokalizowaniu tam elektrowni atomowej. Coraz częściej i śmielej w przestrzeni publicznej padają pytania: Czy energetyka atomowa jest w Polsce potrzebna, a jeśli tak, to komu? Czy musimy wydawać 20 milionów z publicznych środków na kampanię promującą „”atom””, w momencie, kiedy tak wiele państw się z niego wycofuje, uważając go za przestarzały, nieekonomiczny i niebezpieczny?
W przestrzeni publicznej coraz częściej mówi się o alternatywach dla „”atomu””: energii słonecznej, wiatrowej itd. Konieczne jest porównanie różnych modeli energetycznych i ich wpływu na trwały i zrównoważony rozwój Pomorza, a co za tym idzie na dobrą jakość życia ludzi.

O tym wszystkim bedziemy dyskutować. Do panelu zapraszamy polityków i polityczki. Debata będzie rejestrowana przez Radio Gdańsk.

Na debatę wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu ogólnopolskich spotkań
Miary lewicy: skąd, dokąd, gdzie, z kim, jak i po co;
Kontakt: fundacja@przestrzeniedialogu.org

Bez kategorii