Posted on: 5 sierpnia, 2007 Posted by: admin Comments: 0

Czy kobiety mogą współpracować ponad podziałami politycznymi? Co to jest solidarność kobiet? Jak budować sieć współpracy? – to wybrane zagadnienia spośród tych, które chcemy omówić na spotkaniach w Koszalinie – 25 maja (środa) i w Szczecinie – 26 maja (czwartek). Zaprezentujemy, w jaki sposób solidarność kobiet propagowała i praktykowała Izabela Jaruga-Nowacka. Omówimy także dwie konkretne inicjatywy, w które była zaangażowana: Porozumienie Kobiety dla Pomorza i Kongres Kobiet. Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkań.Czy kobiety mogą współpracować ponad podziałami politycznymi? Co to jest solidarność kobiet? Jak budować sieć współpracy? – to wybrane zagadnienia spośród tych, które chcemy omówić na spotkaniach w Koszalinie – 25 maja (środa) i Szczecinie – 26 maja (czwartek). Zaprezentujemy, w jaki sposób solidarność kobiet propagowała i praktykowała Izabela Jaruga-Nowacka. Omówimy także dwie konkretne inicjatywy, w które była zaangażowana: Porozumienie Kobiety dla Pomorza i Kongres Kobiet. Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkań.

Spotkanie w Koszalinie odbędzie się 25.05.2011 (środa), godzina 17.00-19.00, Koszalińska Biblioteka Publiczna, Plac Polonii 1.

Książka została wydana przez Fundację Przestrzenie Dialogu w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci Izabeli Jarugi-Nowackiej w katastrofie pod Smoleńskiem. Napisana przez jej przyjaciół i współpracowników, traktuje o dorobku politycznym i społecznym tej wybitnej postaci, wicepremierze i ministrze polityki społecznej, posłance, feministce i obrończyni praw człowieka.

Podczas spotkania skupimy się na idei solidarności kobiet. Czy kobiety mogą współpracować ponad podziałami politycznymi? Co to jest solidarność kobiet? Jak budować sieć współpracy? – to wybrane zagadnienia spośród tych, które chcemy omówić. Zaprezentujemy, w jaki sposób solidarność kobiet propagowała i praktykowała Izabela Jaruga-Nowacka. Omówimy także dwie konkretne inicjatywy, w które była zaangażowana: Porozumienie Kobiety dla Pomorza i Kongres Kobiet.

W spotkaniu wezmą udział:
Dorota Chałat – prezeska Koszalińskiego Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej ERA KOBIET i jedna z inicjatorek Porozumienia Kobiet Euroregionu
Beata Maciejewska – wydawczyni książki, prezeska Fundacji Przestrzenie Dialogu
Anna Nowicka – inicjatorka Porozumienia Kobiety dla Pomorza
Joanna Piotrowska – założycielka Feminoteki, ekspertka antydyskryminacyjna i antyprzemocowa.

Spotkanie w Szczecinie odbędzie się 26 maja 2011 r. (czwartek), godz. 17.00–20.00, Studio Koncertowe S-1 Polskiego Radia Szczecin SA, ul. Niedziałkowskiego 24 (budynek TV).

W spotkaniu wezmą udział:
Bogna Czałczyńska – Akademia Dialogu
Ewa Koś – prezeska Fundacji „Z Naszej Strony”
Beata Maciejewska – wydawczyni książki, prezeska Fundacji Przestrzenie Dialogu
Anna Nowicka – inicjatorka Porozumienia Kobiety dla Pomorza
Joanna Piotrowska – założycielka Feminoteki, ekspertka antydyskryminacyjna, równościowa i antyprzemocowa
Magdalena Środa – inicjatorka Kongresu Kobiet, etyczka, filozofka, felietonistka i publicystka, b. Pełnomocnik Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.

Bez kategorii