Posted on: 28 grudnia, 2005 Posted by: admin Comments: 0

Rozpoczęła działalność Akademia Myśli Społecznej w Toruniu – wspólna inicjatywa Teatru Wiczy, Pracowni Kultury Współczesnej, Zielonych 2004 i Fundacji Przestrzenie Dialogu. Akademia przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych pełniejszym zrozumieniem miejsca i czasów, w których żyjemy. W jej ramach odbywają są spotkania dotyczące róznych problemów wspołczesności, takich jak homofobia, nietolerancja, dyskryminacja. Podstawą spotkań są fragmenty książek socjologia i filozofa Zygmunta Baumana.
Zapraszamy w każdą środę czerwca o godz. 20.00 do Teatrze Wiczy w Toruniu, Rynek Staromiejski 1. Dyskusje prowadzi Karol Zamojski, doktorant w Zakładzie Filozofii Społecznej i Politycznej UAM w Poznaniu. Tematy najbliższych spotkań: O odpadach globalizacji – 14 czerwca; Od obowiązku do przyjemności – 21 czerwca; Nowe konfiguracje społeczne – 28 czerwcaRozpoczęła działalność Akademia Myśli Społecznej w Toruniu – wspólna inicjatywa Teatru Wiczy, Pracowni Kultury Współczesnej, Zielonych 2004 i Fundacji Przestrzenie Dialogu. Akademia przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych pełniejszym zrozumieniem miejsca i czasów, w których żyjemy. W jej ramach odbywają są spotkania dotyczące róznych problemów wspołczesności, takich jak homofobia, nietolerancja, dyskryminacja. Podstawą spotkań są fragmenty książek socjologia i filozofa Zygmunta Baumana.
Zapraszamy w każdą środę czerwca o godz. 20.00 do Teatrze Wiczy w Toruniu, Rynek Staromiejski 1. Dyskusje prowadzi Karol Zamojski, doktorant w Zakładzie Filozofii Społecznej i Politycznej UAM w Poznaniu. Tematy najbliższych spotkań: O odpadach globalizacji – 14 czerwca; Od obowiązku do przyjemności – 21 czerwca; Nowe konfiguracje społeczne – 28 czerwca

Akademia jest projektem, który angażuje zarówno teoretycznie, jak i praktycznie, wychodząc z założenia, że zanim zacznie się rozwiązywać problemy nowoczesności, trzeba je rozumieć.W jej ramach odbywają są zarówno spotkania o charakterze akademickim: referaty, dyskusje, analizy tekstów a także spotkania ze znanymi ludźmi (prof. Magdalena Środa, prof. Ewa Czerwińska) oraz wspólne projektowanie i realizowanie działań niwelujących różne problemy: homofobia, nietolerancja, dyskryminacja.
Spotkania mają na celu zaznajomienie uczestników z nowymi sposobami rozumienia społeczeństwa i rozpoznawania jego problemów, takich jak: tolerancja, wolność, globalizacja.

Zapraszamy wszystkich, którym nieobca jest wrażliwość i odpowiedzialność za swój czas i miejsce.

wicej na stronie: www: http://www.pkw.art.pl/

Bez kategorii