Posted on: 13 listopada, 2005 Posted by: admin Comments: 0

Fundacja Przestrzenie Dialogu rozpoczyna realizacje projektu pt. Objazdowa Akademia Kobiet: Decyduję – Działam! Ten autorski projekt Fundacji to cykl sześciu trzydniowych seminariów szkoleniowych dla kobiety z miejscowości woj. pomorskiego, w których ich udział w sferze publicznej jest niski tj. w Chojnicach, Kościerzynie, Kwidzynie, Słupsku, Stargardzie Gdańskim i Sztumie. Celem seminariów jest upodmiotowienie kobiet poprzez dostarczenie im teoretycznej oraz praktycznej wiedzy umożliwiającej aktywne i kompetentne uczestnictwo w życiu publicznym. Szczególnie chcemy wesprzeć młode kobiety oraz te, które rozpoczęły już działalność w sferze publicznej, ale nie mają dostatecznej wiedzy i umiejętności, by ich działania stały się skuteczne. Semianaria odbywać sie beda w weekendy pomiedzy 20 pazdziernika a 10 grudnia. Osoby zainteresowane juz dzis moga kontaktowac sie z Fundacja w celu uzyskania szczegolowych informacji. Nowosci o projekcie beda regularnie ukazywaly sie na naszej stronie. ZAPRASZAMY.

Projekt finansowany jest z Funduszu Inicjatyw ObywatelskichFundacja Przestrzenie Dialogu rozpoczyna realizacje projektu pt. Objazdowa Akademia Kobiet: Decyduję – Działam! Ten autorski projekt Fundacji to cykl sześciu trzydniowych seminariów szkoleniowych dla kobiety z miejscowości woj. pomorskiego, w których ich udział w sferze publicznej jest niski tj. w Chojnicach, Kościerzynie, Kwidzynie, Słupsku, Stargardzie Gdańskim i Sztumie. Celem seminariów jest upodmiotowienie kobiet poprzez dostarczenie im teoretycznej oraz praktycznej wiedzy umożliwiającej aktywne i kompetentne uczestnictwo w życiu publicznym. Szczególnie chcemy wesprzeć młode kobiety oraz te, które rozpoczęły już działalność w sferze publicznej, ale nie mają dostatecznej wiedzy i umiejętności, by ich działania stały się skuteczne. Semianaria odbywać sie beda w weekendy pomiedzy 20 pazdziernika a 10 grudnia. Osoby zainteresowane juz dzis moga kontaktowac sie z Fundacja w celu uzyskania szczegolowych informacji. Nowosci o projekcie beda regularnie ukazywaly sie na naszej stronie. ZAPRASZAMY.

Projekt finansowany jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

W każdym seminarium będzie uczestniczyło do 15 kobiet. Pojedyncze seminarium trwa 14 godzin rozłożonych na trzy dni zajęć, i składa się z czterech trzy-godzinnych bloków tematycznych oraz dwugodzinnej ewaluacji:

Blok 1.

Podstawy funkcjonowania sfery publicznej. Kobiety w sferze publicznej.

Blok 2.

Działania publiczne jako działanie na rzecz rozwiązywania konkretnych problemów.

Blok 3.

Konstruowanie wypowiedzi publicznej, współpraca z mediami.

Blok 4.

Jak działać skutecznie – podstawy praktyczne.

Blok 5: Ewaluacja

Uczestniczki otrzymują certyfikat uczestnictwa w seminarium, materiały drukowane z seminariów oraz płyty C.D.

Bez kategorii