Posted on: 26 października, 2005 Posted by: admin Comments: 0

Kurs na aktywność

Szesnaście kobiet z powiatu słupskiego uczestniczyło w zajęciach organizowanych przez Fundację Przestrzenie Dialogu. Warsztaty pod hasłem: „”Decyduję – Działam!”” przeznaczone były dla pań, które uczestniczą, lub chcą aktywnie działać w życiu publicznym. – Bardzo spodobało mi się hasło warsztatów – decyduję – działam – mówi Barbara Perka, dyrektorka Domu Kultury w Zaleskich. – Jestem osobą, która działa i decyduje o wielu ważnych dla mnie sprawach. Na tych zajęciach przekonałam się, że my kobiety, potrafimy wcielać w życie nasze pomysły i skutecznie realizować cele.Kurs na aktywność

Szesnaście kobiet z powiatu słupskiego uczestniczyło w zajęciach organizowanych przez Fundację Przestrzenie Dialogu. Warsztaty pod hasłem: „”Decyduję – Działam!”” przeznaczone były dla pań, które uczestniczą, lub chcą aktywnie działać w życiu publicznym. – Bardzo spodobało mi się hasło warsztatów – decyduję – działam – mówi Barbara Perka, dyrektorka Domu Kultury w Zaleskich. – Jestem osobą, która działa i decyduje o wielu ważnych dla mnie sprawach. Na tych zajęciach przekonałam się, że my kobiety, potrafimy wcielać w życie nasze pomysły i skutecznie realizować cele.

Trzydniowe zajęcia uczyły między innymi zasad wystąpień publicznych, współpracy z mediami, zrozumiałego konstruowania przekazu dla ludzi, których chcemy zainteresować ważnym dla nas problemem. Wiedza teoretyczna o podstawach funkcjonowania sfery publicznej przeplatała się z praktycznymi przykładami z życia codziennego.

– Dla mnie najważniejszą rzeczą jaką chcę przekazać kobietom, jest to, że mają moc działania – mówi Beata Maciejewska, założycielka fundacji. – W sferze publicznej działa wiele osób bez kompetencji, a naprawdę mądre kobiety często blokuje pytanie – czy ja się do tego nadaję? Te warsztaty miały pokazać, że jeśli mamy pomysł na działanie, to przy odrobinie wiedzy, jak to zrobić, możemy wiele zmienić w naszym otoczeniu. Warsztaty Objazdowej Akademii Kobiet skierowane są dla pań z mniejszych ośrodków, gdzie ich aktywność jest mniejsza niż w dużych miastach. Słupsk był pierwszym miejscem, do którego przyjechała akademia, teraz warsztaty odbędą się w innych miastach województwa Pomorskiego. Warsztaty odbywały się w Komendzie Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w dniach 20-22 października. Akademia jest współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Przy projekcie współpracuje Ambasada Szwecji w Warszawie.

(STEK)

Bez kategorii